Лариса Тимченко (lorna_l) wrote,
Лариса Тимченко
lorna_l

 • Mood:

День п’ятий. Серце у подарунок.


І цей день також був жарким та пекучим. Фестивального люду значно прибуло вдень та під вечір, адже такий концерт ніхто не бажав пропускати: увечері мала зіграти ДахаБраха та цікаві монголи. Поки сонце палає нестерпно, люд тусить під навісами у майстернях, пробує купатись у лимані або просто дрімає десь у затінку.

От тільки Яремі Стецику та його учням сонце зовсім не заважає співати голосно та завзято. Їх фірмові крики „И-и-и” здалека чути. Навпаки затишний спокій панує там де роблять ляльок та плетуть з бісеру та дроту. Розморені сонцем фестивальники з радістю зустрічають настання сутінок, що дарують хоч відносну прохолоду. З заходом сонця починаються і активність летючо-кусючих створінь від яких не відбитися.

На сцені починається двіжняк, а значить скоро початок концерту. Ми помічаємо маршрутку з прибуваючою Даха-Брахою. Зі сцени оголошують про невеличкі зміни у п’ятничній програмі: анонсований раніше гурт Village Kollektiv, на жаль, з об'єктивних причин не може взяти участі у фестивалі. Однак організатори та Польський Інститут у Києві сподіваються, що наступного року вдасться презентувати творчість колективу українським слухачам, а сьогодні замість них має виступити скрипалька Йоана Словінська зі своїм колективом.    

Та першими на сцену виходять екзотичні монголи з гурту Sedaa. Точніше монголів тут лише троє, четвертий іранець, що давно вже живе у Німеччині. Отака дивна східна суміш. Колоритний одяг та дивовижні інструменти зацікавили одразу ж, а коли вони почали співати, то зрештою полонили всіх присутніх. Думаю, їх можна назвати одним з найбільших відкриттів АртПоля-2010!


Містичні піснеспіви з застосуванням обертонового голосового співу буго так (таке враження що співають троє, а насправді то дивовижне гортанне соло!)  та декількох різновидів струнних інструментів (найцікавіший має дві струни та голову коня на грифові!) у супроводі ударних. Шамани, справжні шамани! Зачарували Sedaa (з перської назва перекладається як „голос”) давніми інструментами степових кочовиків в поєднанні з настроєм та вібраціями сходу більш близького, народні  мотиви у них переплітаються з ритмічними малюнками та музичними формами європейського впливу. Справжня музика світу.

Оплесками проводивши монголів почали чекати на Даху-Браху. І було ж на що чекати! Улюбленці публіки співали старих та нових пісень, тішили своєю особливою енергетикою, надихали лірикою та не давали встояти без танцю жагучими ритмами. Наприкінці виступу було феєричне виконання пісні „Тьолки” – на сцені з’явились звиваючись у танці тьо... дівчата, а під сценою всі стрибали та танцювали вигукуючи „Йоу!”.


Тим часом публіці роздавали повітряні кульки у формі сердечка – виглядало все загадково та романтично. А після виконання на біс пісні „Ягудки” по серденьку на мотузочці отримали і музиканти... І тут на сцену вийшов хлопець, та ніяковіючи від хвилювання... запропонував Іринці Коваленко стати його дружиною! Щаслива та розчулена Ірина взяла його за руку і сцену вони покинули разом. Шаленого кохання їм та всіх гараздів!


Після необхідної всім коротенької перерви на сцені з’явилась полячка Йоана Словінська. Вона та її колектив виконували загалом традиційну польську та слов’янську музику, а оскільки на АртПолі (Шешорах) вона не вперше, то публіку запалила одразу ж: її „троїсті музики” довго вигравали танцювальні награші.

А кінець такого різнобарвного та потужного музичного вечора був за „Маланка Orchestra”. Льоня Павльонок та інші завели усіх так, що їх „Ой лимончики, вы мои лимончики» співало все поле, а на наступні дні уже й уся Одеса. Від їх панківсько-цигансько-шансоного угару ніде було дітися. Запальні веселощі тривали аж поки на біс „Маланки” не заспівали улюблених пісень по два, а то й три рази! І це ще не кінець – після концерту вони влаштували афтер-паті до світанку. Втомлені та щасливі слухачі натанцювавшись та наспівавшись досхочу розходились спати. Так закінчувалась яскрава артполійна п’ятниця.
 

Tags: АртПоле, звіт, фестиваль, фото
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments