Лариса Тимченко (lorna_l) wrote,
Лариса Тимченко
lorna_l

Раритети з колекції Строганова

З0 жовтня, у відділі рідкісних і цінних видань Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тімірязєва (вул. Соборна, 73, IV поверх) експонується книжкова виставка «Подільське сторіччя Строгановської бібліотеки: до вікового ювілею перебування книжкової колекції на Поділлі».

Граф Григорій Сергійович Строганов (1829-1910) був видатним знавцем мистецтва та меценатом, володів чудовими колекціями з бронзи, сасанідського срібла, гобеленів, єгипетських  і античних старожитностей, унікальними картинами та бібліотекою, яку він збирав у продовж всього життя.
Він був власником будинку на віа Грегоріана у Римі, що мав багаті зібрання мистецтва і книг та був знаменитий своїми інтер'єрами, прикрашеними творами живопису. Строганов збирав також медалі, єгипетські старожитності, сасанідське срібло, античність. Бібліотека будинку налічувала більше 30 000 томів.
Граф Строганов володів маєтком у Немирові, що дістався як придане від дружини. Там також знаходилася значна кількість творів мистецтва. Після революції картини, архів і бібліотеку Строганових, Потоцьких та Щербатових перевезли у Вінницю та в Київ.
На виставці представлені книги з історії, археології, етнографії, мистецтва, художні твори, мемуари та ін., що зберігалися в «римській книгозбірні» графа Строганова і були перевезені на Поділля його нащадками.
Виставка буде експонуватися до кінця року.
Tags: бібліотека
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments