?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Надзвичайна подія: зустріч з Вірою Вовк, легендою української літературної діаспори з Бразилії, та Віктором Небораком, батьком знаменитого авангардного угрупування «БУ-БА-БУ» та їх друзями, відбудеться в нашому місті!

19 квітня (п’ятниця) в рамках проекту громадської мистецької премії «Глодоський скарб» літератори відвідають Вінницю. Зустріч відбудеться о 15:00 в залі Вінницького училища культури і мистецтв імені М. Леонтовича (вул. Чкалова, 40).


Віра Вовк та Віктор Неборак

У заході також візьмуть участь: заступник голови Національної Спілки письменників України, секретар НСПУ Михайло Каменюк, виконавчий директор Ліги меценатів, лауреат Національної премії України імені Т.Г.Шевченка, секретар Спілки письменників України Михайло Слабошпицький; лауреат Національної премії України імені Т.Г.Шевченка Григорій Гусейнов; лауреат Мистецької премії „Глодоський скарб” 2013 року, Національної премії України імені Т.Шевченка, письменниця Віра Вовк; бандурист, заслужений артист України, перший лауреат премії "Глодоський скарб" Тарас Компаніченко; поет, Прокуратор "Бу-Ба-Бу", лауреат премії „Глодоський скарб” Віктор Неборак; скрипалька, лауреат Мистецької премії „Глодоський скарб” Мирослава Которович; письменниці Світлана Короненко, Софія Майданська.

Лауреати візьмуть участь у покладанні квітів до пам’ятника М.Коцюбинському, відвідають музей-садибу Є.Гуцала, М.Коцюбинського; ознайомляться з пам’ятками Вінниці, зокрема готелем „Савой”, де знаходився уряд УНР; раритетним будинком, де знаходився штаб С.Петлюри; місцем зародження театру імені І.Франка; відвідають „вінницьку розриту могилу” у центральному міському парку тощо. Кульмінацією поїздки стане великий концерт лауреатів Мистецької премії „Глодоський скарб” залі Вінницького училища культури і мистецтв імені М.Леонтовича о 15:00 для культурної громадськості міста Вінниці.


Коштовності з Глодоського скарбу

Премію „Глодоський скарб” заснував у 2007 році письменник, головний редактор журналу «Кур’єр Кривбасу» Григорій Гусейнов. Він використав для цього грошовий еквівалент державної нагороди (поклав його у банк на депозит, а відсотками з нього щороку нагороджує одного з митців — на свій розсуд).
За цей час лауреатами стали бандурист Тарас Компаніченко, письменники Віктор Неборак, Емма Андієвська, Кость Москалець, скрипалька Мирослава Которович, співак Андрій Бондаренко. Кожен з них одержав винагороду у сумі п’ятнадцять тисяч гривень.
Крім того, щоразу лауреат їздив у знакові місця в Україні. Поїздки відбувалися на Кіровоградщину, зокрема на батьківщину поета Євгена Маланюка, у Новоархангельськ; на Миколаївщину, в козацьку Мигію та в село Кумарі, на батьківщину письменника Миколи Вінграновського; на Черкащину, у Шполянський район; на Полтавщину, у місто Лубни та село Тарандинці, на батьківщину поета Василя Симоненка; на Волинь, у місто Луцьк, на батьківщину Лесі Українки; на Рівненщину, в Острозьку академію. І ось тепер - Вінниччина!

Лауреатами Мистецької премії «Глодоський скарб» за 2013 рік стали відомі українські письменниці Віра Вовк (Бразилія) та Ліда Палій (Канада).

Про почесну гостю вечора Віру Вовк: Віра Остапівна Селянська народилася у Бориславі у родині лікаря й археолога. Росла на Гуцульщині в містечку Кути. Навчалася в гімназії у Львові, потім у середній дівочій школі імені Клари Шуманн у Дрездені. В еміграції з 1945 року. Студіювала германістику, музикологію і порівняльне літературознавство у Німеччині. З 1949 року разом з матір'ю переїхала до Ріо-де-Жанейро, де закінчила університет. Отримала науковий ступінь доктора філософії. Професор німецької літератури в Державному Університеті Ріо-де-Жанейро. Твори пише українською, німецькою, португальською мовами. Переклала на португальську і німецьку мови і видала в окремих випусках дванадцять українських класиків і новаторів, а ще дев’ять антологій української літератури. Активно пропагує українську культуру, мову, красне слово. Виступала з літературними доповідями, лекціями й авторськими вечорами у Вашингтоні, Торонто, Лондоні, Парижі, Римі, Мадриді, Буенос-Айресі, Києві, Львові. Творчий доробок Віри Вовк — широкий і багатогранний. На еміґрації (Мюнхен, Ріо-де-Жанейро, Нью-Йорк) і в Україні (Київ) авторка видала чималу кількість книг поезій та прози, театральних п'єс та перекладів (з португальської, німецької, французької мов на українську, та з української на португальську і німецьку). Її творча діяльність була нагороджена багатьма визначними преміями (літературні премії імені Івана Франка в Чікаґо (1957, 1979, 1982) і Києві (1990), премія Благовість (2000)). Авторка є лауреатом Національної премії України імені Т. Шевченка 2008 року за книги «Сьома печать», «Ромен-зілля» та переклади творів української літератури португальською мовою. 2003 року нагороджена орденом княгині Ольги III ступеня.

Comments

Profile

red-av
lorna_l
Лариса Тимченко

Latest Month

March 2019
S M T W T F S
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Tags

Powered by LiveJournal.com