?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

З 12 липня у Вінницькому обласному художньому музеї проходить виставка з назвою “Філософія народного живопису”. До уваги глядачів представлено 34 роботи народних художників, що зберігаються у музейних фондах. На цій виставці є нагода відчути життєву силу мистецьких творів самобутніх майстрів народного живопису, багатство та щирість їх душ, їх незламну любов до України.

Серед майстрів народного живопису, чиї роботи представлені на виставці, такі відомі імена як Федір Панчук, Микола Олійніченко, Ольга Яворська, Іван Сєдов, Анастасія Рак, Степан Смаль, Олексій Степовий, Іван Коваль та Денис Шкіль.

На виставці презентуються, чудові святкові натюрморти та пейзажі мальовничих куточків України, зображення тварин. Полотна, які передані авторами до фондів музею, розставляють тематичні акценти виставки. У представлених роботах народні митці звертаються до витоків народного мистецтва – примітивізму. Картинам притаманна простота побудови композиції, умовність тривимірного простору, завдяки чому зображення набуває символічно-метафоричного трактування. Художники репрезентують свою тематику та філософію, техніку та колорит, передають на полотні найтонші нюанси, мінливі відтінки настрою.
олексій степовий анастасія рак
Олексій Степовий (справа) та Ілля Безбах (тримає у руках малюнок Степового)
Картина "Весілля" Анастасії Рак

Федір Панчук - заслужений діяч мистецтв України, голова вінницького осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, директор літературно-меморіального музею ім. М. Коцюбинського. Цей досвідчений фахівець у сфері образотворчого мистецтва з притаманним йому тонким відчуттям кольору відтворює на полотнах найтонші нюанси, передає мінливі відтінки настрою. У його живопису є певна особливість – він працює у різних напрямках художнього мистецтва: реалізм, символізм, модернізм, абстракціонізм та примітивізм, але який би напрямок Федір Панчук не обирав – фантазійне сприйняття дійсності чи символіко-алегоричні пейзажі, кольорові абстракції, знаки-символи чи філософські роздуми – у його творах незмінно присутня гармонія і краса, поєднані кольоровою ритмікою з акцентуванням на українському колориті.

Заслужений працівник культури України Микола Олійніченко створює художні твори, присвячені історичному минулому України, а також подільські та карпатські пейзажні мотиви. Свідомо звертаючись до українського фольклору, автор поринає у власну творчу інтерпретацію найкращих зразків народного мистецтва. Силою своєї щирості та емоційності вводить нас у світ, створений на полотні. Відтворюючи на своїх полотнах значні історичні події, художник змушує нас озирнутися, замислитися і не забувати про великі перемоги й трагедії нашого народу.

Живопис на склі Анастасії Рак вражає простотою і глибиною зображуваного. Її роботи яскраві і писані не з натури, а видобуті з глибин душі майстрині. Анастасія Трохимівна - член Національної спілки митців народного мистецтва України. Її картини зберігаються у Державному музеї українського народного мистецтва, Народному музеї народної архітектури і побуту, музеї Івана Гончара, Державному музеї Т.Г Шевченка, Державному музеї літератури, Запорізькому художньому музеї та, навіть, у Музеї людини в Парижі. Традиційна народна картина на склі, яку презентує Анастасія Рак, має глибоке коріння і є для українського народу виявленням його творчого духу.

Всі твори Івана Коваля, самобутнього художника з с. Кирнасівки Тульчинського району сповнені тепла і щирості. Художник, що був усе життя прикутий до ліжка невиліковною хворобою, малював свої світлі сонячні картини для звичайних людей. Це рідкісної долі художник, якій втілив у собі велич людського духу і мужності. В кожному творі Коваля - частина його душі та серця. З великою любов'ю відтворені сюжети із життя рідного села. Його по праву можна назвати неперевершеним етнографом. Також митець вражає глядача неповторним композиційним рішенням. Саме природна обдарованість, чистота стилю ставить його на одне з почесних місць серед самобутніх майстрів України.

Олексій Степовий – народний майстер з героїчною долею, на його долю випало стільки випробувань, що вистачило б не на одне життя. Його було засуджено за антирадянщину, але навіть у нелюдських табірних умовах він продовжував малювати. У засланні малював простим олівцем і ручкою на жовтих аркушах. Малюнки ховав. Саме твори того періоду п’ять років тому він передав до фондів Вінницького обласного художнього музею. Чутлива натура художника не зачерствіла у засланні, відчувається життєстверджуюча сила його мистецьких творів. Він справжній патріот України і свою безмежну любов до життя відображає у власних роботах.

панчук Микола Олійніченко
Федір Панчук з однією з своїх робіт
Микола Олійніченко та його картини


Виставка, яка присвячується 25 річниці заснування музею, триватиме до початку серпня.

Profile

red-av
lorna_l
Лариса Тимченко

Latest Month

February 2019
S M T W T F S
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728  

Tags

Powered by LiveJournal.com