?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Дивовижні сканограми

Вінницька обласна організація НСФХУ та міський клуб фотомистецтва "Обрій" запрошують всіх шанувальників фотографії на відкриття фотовиставки Світлани Пожарської (м. Москва) "Сканограми". Відкриття виставки відбудеться 25 травня (п`ятниця) о 17.00 у торгівельно-розважальному комплексі "Квартал" (вул. Папаніна, 1-а, ліве крило).

Сканограмма (від англійського Scanning - «сканування» та давньогрецького Gramma - «написання») - зображення, отримане шляхом сканування. По суті це є фотографія, проте для її отримання використовується сканер зображень. Деякі вважають, що попередником сканограмми є фотограма. Виявляється, для того щоб займатися фотографічною творчістю, зовсім не обов'язково брати в руки фотоапарат і йти знімати. Сучасні комп'ютерні технології дозволяють використовувати замість фотокамери... недорогий планшетний сканер.

Світлана Пожарська - заслужений працівник культури РФ, учасник та призер численних виставок і фестивалів, провідний фотограф Росії в техніці сканографії. Зображення в сканографії виникає без участі фотоапарата. Предмети розкладаються прямо на скляній панелі сканера і скануються як звичайні документи або малюнки. Незважаючи на всю свою зовнішню простоту, заняття сканографією вимагаює бездоганного смаку, композиційного чуття та вміння вкласти в поєднання самих звичайних предметів новий, часто парадоксальний зміст. Адже форма, якою б досконалою вона не була, - лише одна зі складових фотографічного зображення. Якщо в нього не вкласти ідею, авторську думку, переживання та почуття - воно залишиться лише технічно бездоганною репродукцією.

У Світлани Пожарської є найголовніші для художника властивості: нескінченна жага пізнання та безпомилкове почуття гармонії. В її натюрмортах речі немов виявляють свою справжню сутність, вони змушують глядача зупинитися і уважно вдивлятися. Для пані Світлани джерелом натхнення можуть служити найрізноманітніші речі - осіннє листя, кухонне начиння, квіти, старе взуття, чавунна праска... Її зображення речей наділені не лише зовнішньою красою, а й глибоким філософським змістом.


На стінах виставкових залів і галерей сканограмми Світлани дивним чином виглядають як «вікна» в якийсь інший світ, - світ, в якому не потрібно нікуди поспішати, де речі живуть власним, неквапливим життям, зберігаючи в собі відбитки характерів колишніх та майбутніх власників. Композиція побудована настільки бездоганно, що перестає бути помітною і здається чимось само собою зрозумілим; колір сприймається як невід'ємна частина емоційного змісту роботи. При цьому в кожній роботі є чарівна недомовленість, і, можливо, саме вона додає творам Світлани Пожарської особливу привабливість в очах глядача.

Profile

red-av
lorna_l
Лариса Тимченко

Latest Month

March 2019
S M T W T F S
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Tags

Powered by LiveJournal.com