?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Сторіччя «Савою»


Готель «Савой» був побудований в 1912-1913 роках за проектом архітектора Григорія Артинова. Він став першим шестиповерховим будинком у Вінниці, першою в місті будівлею обладнаною електричним ліфтом, центральним водяним опаленням та іншими прогресивними зручностями. У розкішному будинку в стилі модерн також розташовувалися перукарня, кондитерська, ресторан.

Готель «Савой» – один з найголовніших символів та «ідентифікаторів» міста Вінниця. 2012 рік є знаковим для «блакитної» перлини, адже будівля святкує своє 100-річчя, і разом з цим має шанс, як фенікс з попелу, відродитись у новому обличчі. Адже нещодавно, згідно з рішенням Вінницької міської адміністрації, будівлю було передано в оренду Вінницькому апеляційному адміністративному суду. Новий власник планує реконструювати будівлю в первозданному вигляді та організувати музей цієї історичної будівлі на першому поверсі.

На історико-літературний вечір «Савой: повернення» в краєзнавчому музеї прийшли люди, що цікавляться історією рідного краю. Провідні історики та краєзнавці Вінниці цікаво виклали масу маловідомих штрихів з біографії будівлі готелю: розповідали історичні факти та байки, демонстрували унікальні фотографії та цілі аудіо-постановки на тему історичних подій, пов'язаних з готелем «Савой».

Організатори справді приклали значних зусиль аби звести до купи силу силенну цікавих історій про «блакитну перлину» Вінниці. На жаль, почесний керівник групи «Історія Вінниці», що організувала захід, та за сумісництвом бабуся Любомира, не змогла бути присутньою на зустрічі. Проте з її слів було переказано оповідку про те, як пра-пра-дід Любчика катався на готельному ліфті, коли був малим. :)

Comments

Profile

red-av
lorna_l
Лариса Тимченко

Latest Month

February 2019
S M T W T F S
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728  

Tags

Powered by LiveJournal.com