?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

14-15 січня пройде ІV всеукраїнське свято сатири і гумору ім. С. Руданського з нагоди 178-ої річниці від дня народження письменника-класика, фольклориста, громадського діяча. Організовує свято Обласний центр народної творчості, відділ культури і туризму Калинівської райдержадміністрації.

6 січня 2012 р. виповнилося 178 років з дня народження Степана Васильовича Руданського - талановитого українського поета-класика, фольклориста, перекладача, громадського діяча, здібного лікаря. Народився Степан Руданський 6 січня 1834 р. (25 грудня 1833р. за старим стилем) на славній подільській землі в с. Хомутинцях  Вінницького повіту (нині Калиновського району Вінницької області).

Поетична творчість Степана Руданського охоплює понад два десятиліття. Уже в ранній ліриці юнак виявив значний поетичний хист, його твори відзначаються мелодійністю і пісенністю. Свої твори поет називав «співомовками». Пізніше власне співомовками назвуть гумористичне-сатиричні вірші С. Руданського, написані здебільшого у формі коломийки за змістом прислів’їв і приказок, народних анекдотів. На жаль, за своє життя С.Руданський не зміг видати жодної книжки.

Теми, які порушував С.Руданський, актуальні і сьогодні. Вінничани свято бережуть пам’ять про видатного земляка. З 1981 р. на Калинівщині проводяться Дні сатири і гумору ім. С.Руданського, які збирають багато шанувальників його творчості. Обов’язковими складовими свята є святковий ярмарок, виступи кращих колективів художньої самодіяльності, ігри, спортивні змагання, жартівливі конкурси, вікторини, літературні читання тощо.

В Хомутинцях відкрито літературний музей Степана Руданського, знаходиться пам’ятник поету, створений відомим скульптором І.М.Гончарем. Вінницькою обласною письменницькою організацією та сільськогосподарським підприємством с. Хомутинець заснована літературна премія ім. С. Руданського. Обласне свято ім.С.Руданського проводиться раз на два роки. Всеукраїнське літературно-мистецьке свято ім.С.Руданського – один раз у 5 років у м.Калинівка.

Tags:

Profile

red-av
lorna_l
Лариса Тимченко

Latest Month

February 2019
S M T W T F S
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728  

Tags

Powered by LiveJournal.com