Лариса Тимченко (lorna_l) wrote,
Лариса Тимченко
lorna_l

Театральна прем’єра: вінницька інтерпретація рок-історії про Жанну д’Арк

85-й сезон у Вінницькому обласному академічному українському музично-драматичному театрі імені Миколи Садовського відкриє дуже незвична і яскрава прем’єра. І. судячи з того, що розповіли актори та режисер зайняті у виставі, перша в нашому театрі рок-опера стала цікавим досвідом для них самих. А значить точно стане несподіваним відкриттям для глядачів. Спішіть бачити. Вже 19 і 20 вересня. Квитків лишилось обмаль.Отже, відому українську рок-оперу «Біла ворона» ставить Тарас Мазур, а головну роль грає Ольга Буга. Одна з аншлагових постановок (зокрема театральної компанії «Бенюк і Хостікоєв») розповідає про подвиг відомої француженки, що очолила свій народ у визвольній боротьбі проти англійського поневолення під час Столітньої війни. Тема війни і революції звучатиме у цій постановці в унісон з реаліями сьогодення, і на суд, самозречення, моральні та фізичні муки Орлеанської діви сучасні вінничани дивитимуться очима людей, які пройшли Революції Гідності та продовжують боротьбу з російською окупацією.Історія «Білої ворони», яка була піднесена народом і ним же знищена актуальна завжди. На які думки та висновки наштовхне глядачів вінницька інтерпретація побачимо вже скоро. А вже зараз відомо, що вистава матиме складні масштабні декорації і рухому сцену (художник-постановник – Анна Духовична), цікаву роботу світла, чимало звукових ефектів і непересічну хореографію (балетмейстер-постановник – заслужена артистка України Діана Калакай).

Володимир Лозовський і Таїса Славінська


Тарас Мазур і Анна Духовична

Актори твердять що їм було важко й водночас цікаво грати співаючи, поєднувати драму з музикою і музикою доволі важкою, енергійною. «Музика у цій виставі мов внутрішній пульс», – говорить Народний артист України Валерій Прус, який грає єпископа Кашона, що очолював трибунал, який засудив героїню до спалення.Майже вся трупа театру задіяна у виставі

Рок-опера відомого театрального експериментатора режисера Тараса Мазура обіцяє стати подією сезону. Актори і режисер чекають як рок-оперу сприйме публіка. «Це моя спроба зрозуміти те, що відбувається зараз у нашому суспільстві», – говорить режисер, а виконавиця ролі Жанни д’Арк Ольга Буга наголошує, що у виставі важлива не історична канва, а скоріше намагання показати як проявляється характер героїні, яким є протистояння особистості і мас.

Тарас Мазур


Ольга Буга

Драматична поема була створена Юрієм Рибчинським ще в часи Перебудови і тоді ж покладена на музику композитора Геннадія Татарченка (автори обіцяли приїхати до Вінниці на виставу 20 жовтня). Вперше рок-оперу поставили у Києві ще у 1989, нової популярності вона набула після Помаранчевої революції, адже паралелі з історією України у ній прозорі: «Що робить за одну добу народом боязку юрбу? Свобода!», – викрикує Жанна д’Арк. Актор, що гратиме нареченого Жанни – Максим Какарькін – ще юнаком заслуховувався цією рок-оперою на платівці, тому сам прагнув виконати будь-яку роль у виставі.

Анатолій Вольський у ролі Карла і Максим Какарькін у ролі Жульєна


Крім гучної прем’єри у театру ще чимало цікавих новин. Директор театру Володимир Лозовський відзначає зміну підлоги на першому поверсі, яку стелили ще полонені німці у 1948 році та незначне підвищення цін на квитки, а головна режисерка Таїса Славінська запевняє, що наступними прем’єрами будуть комедії, на які глядач йде більш охоче. А ще режисерка відзначає, що 29 вересня буде ювілейний 200-й показ вистави Оксани Бандури на малій сцені «Я б тобі небо прихилив…» – ця вистава, що йде вже 6 років, найбільш запрошувана і улюблена глядачами за останні часи.З гастрольних новин: скора поїздка на фестиваль до Кропивницького з виставою «Ассо та Піаф», а у Дніпрі 1 жовтня побачать нашу непересічну версію «Ідіота». В планах також гастрольний тур містами України з виставою, що присвячена долі Квітки Цісик.
З найближчих прем’єр: на малій сцені вже 1 листопада презентують несмішну комедію «Селфі зі склерозом» (режисер – народна артистка України Т. Славінська, художник – Т. Гусева-Ковтун), а 17 грудня для малих і дорослих пропонують казку і це буде «Русалонька» у постановці Григорія Сиротюка по інтерпретації казки Андерсена вінницькою авторкою Тетяною Гала-Булгаковою.
Tags: анонс, вистава, прем'єра, театр
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments