?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Щороку в другу суботу вересня святкують День українського кіно. Цьогоріч у нашому місті на честь свята відбулось одразу два покази непересічних українських стрічок, а розпочали свято кіно-вечіркою, організованою культурологічним проектом «Мистецькі експедиції» Людмили Гарарук.Біля входу до кінотеатру «Родина» звучала музика, пригощали смачною кавою та печивом, говорили про кіно і не просто так. Запрошеними гостями свята стали автори документальної стрічки «Голлівуд над Дніпром. Сни з Атлантиди» (2013) – режисер Олег Чорний та сценарист Станіслав Цалик. Запросивши всіх до кінотеатру на перегляд свого фільму, митці взяли слово, щоб привітати всіх українців зі святом кіно, а також нагадали, що в цей час поневоленим лишається український режисер Олег Сенцов та закликали писати йому листи.Фільм «Голлівуд над Дніпром. Сни з Атлантиди» розповідає про село Бучак на Каневщині, яке починаючи з 1950-х років, завдяки Сергію Параджанову, стало своєрідним Голлівудом над Дніпром. Село і його околиці слугували знімальним майданчиком для багатьох класичних кінострічок – «Українська рапсодія» (режисера Сергія Параджанова), «Вечір на Івана Купала» (Юрія Іллєнко), «Сон» (Володимира Денисенка), «Бумбараш» (Миколи Рашеєва і Аркадія Народицького), «Іваново дитинство» (Андрія Тарковського), «Поема про море» (Юлії Солнцевої) та інші.

У назві фільму – посилання на твір Юрія Яновського «Голівуд на березі Чорного моря», в якому також описується творча співпраця кіношників, але 1920-х років. «Символічно, що події в Бучаку так схожі, лише відбуваються майже п’ятдесят років потому. Йдеться про іншу кіностудію – не Одеську, а Київську, у нас не Чорне море, а Дніпро… Ось, звідси і назва», - пояснює історик та автор сценарію фільму «Голлівуд над Дніпром» Станіслав Цалик.

Цю стрічку автори вже два роки показують у різних містах України та закордоном, акцентуючи увагу на тому, що історія покинутого мальовничого містечка – метафора того, що довелося пережити Україні за останні півстоліття. Унікальну місцину показано з великою любов’ю. Історії та маловідомі епізоди зйомок у стрічці згадують Лариса Кадочникова, Михайло Іллєнко, Олександр Денисенко, Микола Бурляєв, Олег Михайлюта («Фагот»), Любко Дереш та інші.

Після показу стрічки відбулось її обговорення, але вечір на цьому не завершився. ОКП «Вінницякіно» запросив всіх на площу Європейську насолодитись художньою стрічку з доробку режисера Михайла Іллєнка «Очікуючи вантаж на рейді Фучжоу біля пагоди» (1994). У цьому фільмі знімався Богдан Сильвестрович Ступка, тож показ присвятили нещодавній пам’ятній даті – 27 серпня видатному українському акторові виповнилося б 75 років.

Profile

red-av
lorna_l
Лариса Тимченко

Latest Month

February 2019
S M T W T F S
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728  

Tags

Powered by LiveJournal.com