Лариса Тимченко (lorna_l) wrote,
Лариса Тимченко
lorna_l

Минулої ночі розпочалась робота над останнім муралом з цьогорічного циклу резиденції VIN-ART-CITY

За останні півтора місяці наше місто сповнилось кількома живописними муралами: у серці міста привертає увагу робота «Старий Амстердам» (автор Ірина Поліщук, виконавці Володимир Ходак та Олександр Марченко); незмінно поліпшує настрій перехожим твір майстра зі Львова Тараса Довгалюка «Соняхи», що видно на куті житлового будинку по Гоголя, 1; впадає в око дивовижне перетворення трансформаторної підстанції, яку розфарбував Артур Столярук з Луцька («Річка Буг»). На бічній стіні будівлі в історичному центрі Вінниці оселився «Ангел - охоронець міста Вінниця» (автор ідеї та первинного ескізу: Антон Ходаков, виконання: Олександр Никитюк).

Кілька днів тому було розпочато роботу над створенням муралу «Місто знань» на стіні школи № 34 (вул. Миколи Ващука, 12). Ескіз намалював Олександр Марченко, втілювати його в життя допомагає Володимир Ходак. У вінницьких художників залишається зовсім мало часу, щоб завершити роботу – вже 1 вересня діти побачать на стіні величезну арку, що слугує входом до світу де панують книжки. На самій арці чимало шкільного приладдя – зошити, олівці, лінійки, глобус.Малюнок створюється акриловими фасадними фарбами і має ефект перспективи та об’єму. Сила-силенна книжок має показати учням як важливо здобувати знання, заохотити їх до читання. До речі, розписану стіну школи найкраще споглядати з ганку сусідньої школи № 35, тож малюнок адресовано одразу великій кількості учнів та вчителів і художники мають надію, що він їм сподобається.

Ескіз Олександра Марченко

А вчора до Вінниці завітали чеські художники Іво Наврат та Збінек Лінгарт. Щойно настала темрява, вони розпочали наносити контури свого нового малюнку на лівій половині будівлі по Театральній, 15. Минулого року вони зобразили замріяну дівчинку на тлі Вінниці. Ескіз цьогорічного малюнку перегукується з тим: буде зображено замріяного хлопчика на тлі всієї України.

Стилістика роботи – фотореалістична аерографія. Контури свого малюнку художники наносять на будівлю фарбами з балончику, а відтепер розмальовуватимуть його та сповнюватимуть привабливими деталями. Це знову колаж у якому підкреслено непропорційність форм та дитяче бачення речей – наприклад, ракета складається зі знайомих маленькому хлопчику іграшок. Хлопчина мріє про підкорення космосу, але центральне місце у його фантазіях залишається за рідною державою.Найближчими днями вінничани матимуть змогу споглядати за створенням цієї роботи від майстрів з Чехії. Вона має бути завершена до 3 вересня, коли Вінниця святкуватиме День міста.
Tags: звіт, мурал-арт, художники
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments